poniedziałek, 20 lutego 2017

Jak urządzić własny gabinet do masażu?



W dzisiejszych czasach łatwo możemy stworzyć własny gabinet do masażu relaksacyjnego, odchudzającego czy też antycellulitowego. Jednak przygotowane stanowisko do masażu musi być zgodne z normą.
 

Jak powinien wyglądać gabinet masażu?

Standardowy gabinet składać się z około 4 pomieszczeń, sam pokój masażu winien mieć minimum 15 metrów kwadratowych, ściany i podłogi z tworzywa łatwego w utrzymaniu czystości i co ważne powinny być miłe dla oka, gdyż odpowiedni klimat w pokoju masażu to podstawa.
Ponadto temperatura w nim panująca, powinna mieścić się w przedziale od 21 do 23 stopni Celsjusza, ważne by osoba poddająca się masażowi czuła się komfortowo. Światło być jak najbardziej naturalne, połączone ze sztucznym oświetleniem lub dodatkami dającymi delikatne refleksy, podnoszącymi walory estetyczne. Przy doborze oświetlenia musimy się kierować rodzajem pomieszczenia w jakim urządzamy nasz gabinet.

Istotny stół do masażu

Podstawą gabinetu jest przede wszystkim profesjonalny stół do masażu, o drewnianej albo metalowej konstrukcji, z regulowaną wysokością, unoszącym się zagłówkiem oraz otworem na twarz, który jest pokryty skórą ekologiczną (łatwą w czyszczeniu). Jego budowa powinna zapewnić swobodne przesuwanie, przenoszenie, czy też ułożenie ciała klienta.

Akcesoria do masażu

Dodatkowo gabinet musi posiadać określone akcesoria tj. taboret z oparciem oraz obrotowe siedzisko przeznaczone dla masażysty, parawan czy przesuwną ściankę działową dla zapewnienia intymności osobie masowanej. Ponadto ważne jest posiadanie szafki, przyborów oraz potrzebnych kosmetyków do masażu.

Wyposażenie uzupełniające

Do tego typu wyposażenia należą miękkie wałki (o długości 30 i 50 cm oraz szerokości 10 i 20 cm), podnóżek, jednorazowe prześcieradła i ręczniki, a także bieliznę jednorazowego użytku.
Reszta asortymentu zależy od rodzaju masażu, dlatego można zaopatrzyć się w lampę sollux z filtrami. Obok stanowiska, gdzie wykonujemy masaż powinna być umieszczona umywalka, dozowniki mydła oraz łazienka z natryskiem.
Ponadto toaleta, szatnia i pomieszczenie w którym nasi klienci będą mogli zaczekać na zabiegi. Wyposażenie poczekalni jest istotne dla wstępnego wyciszenia się.

Wyżej opisane wyposażenie gabinetu masażu, pozwoli nam wykonywać pracę zgodnie prawem i bezpieczeństwem klienta oraz zapewnić intymność i poczucie relaksu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz